Zgubił ich alkohol

Dwóch turystów trafiło w weekend do policyjnej izby zatrzymań po tym, jak kontrolujący ich policjanci znaleźli przy delikwentach narkotyki. Obydwaj uwagę mundurowych przykuli tym, że byli pod wpływem alkoholu.

– Policjanci Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie, którzy od początku wakacji pełnią służbę na terenach turystycznych powiatu włodawskiego zauważyli w Okunince mężczyznę, który pił alkohol w miejscu zabronionym – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Przystąpili do legitymowania, w trakcie którego – oprócz wykroczenia – ujawnili przy 21-letnim mieszkańcu województwa mazowieckiego tabletki, które po badaniu wykazały właściwości metaamfetaminy. 21-latek został zatrzymany.

Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – zgodnie z ustawą grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenie. Z kolei w Orchówku policjanci z OPP w Lublinie zatrzymali 27-latka z województwa świętokrzyskiego na skuterze elektrycznym, który w ich ocenie mógł się znajdować w stanie nietrzeźwości.

Badanie potwierdziło, że 27-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie, a podczas wykonywanych czynności policjanci ujawnili przy nim biały proszek, który po badaniu wykazał właściwości amfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do badań w celu ustalenia, czy nie kierował również pojazdem pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jemu także grozi do 3 lat więzienia – dodaje rzecznik. (bm)