Zieleń wyprze samochody

Krakowskie Przedmieście od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej zazieleni się. Posadzonych zostanie 13 dużych drzew, ponad 700 krzewów ozdobnych oraz rabaty o łącznej powierzchni 200 metrów kwadratowych

13 dużych drzew, ponad 700 krzewów ozdobnych, rabaty o łącznej powierzchni 200 metrów kwadratowych, ale za to mniej miejsc parkingowych. Tak odmieni się Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej. Ruszyły prace związane z przygotowaniem miejsca dla nowej zieleni. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

– Po etapie prac przygotowawczych przystępujemy do kolejnego kroku, jakim jest przygotowanie miejsca pod nowe nasadzenia. Rozpoczęły się prace rozbiórkowe nawierzchni miejsc postojowych pod drzewa i krzewy. Zdejmowana jest nawierzchnia z kostki brukowej wraz z podbudową – poinformowała w ubiegłym tygodniu Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia, 3 Maja i ul. Kołłątaja nie działa sygnalizacja świetlna. Wygrodzony jest również pas jezdni o szerokości ok. 3 metrów. Ruch odbywa się w obydwu kierunkach na pozostałej części jezdni. Na czas prowadzonych robót nie można parkować po stronie sądu.

Ten etap prac powinien się zakończyć na początku grudnia. Później zacznie się sadzenie drzew i krzewów. Następnie ruszą roboty przy chodnikach i miejscach parkingowych, których będzie mniej niż do tej pory. Obecnie fragment Krakowskiego Przedmieścia od 3 Maja do Ewangelickiej obejmuje 27 miejsc parkingowych. Po zmianach będzie ich 14, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Parkowanie będzie „odsunięte” od rejonu skrzyżowania z ul. 3 Maja i przejścia dla pieszych. W tym miejscu pojawią się dwie duże rabaty oraz 3 stojaki dla rowerów. Następnie, już w rejonie sądu, miejsca parkingowe zostaną poprzedzielane mniejszymi rabatami. Pojawią się tym samym trzy „obszary” z miejscami parkingowymi oraz 6 miejsc na wprost schodów sądu. Na końcu, najbliżej murku z kwiatami, zamontowane zostaną kolejne 3 stojaki rowerowe.

Jeśli pogoda pozwoli prace przy chodnikach i miejscach parkingowych ruszą w tym roku, podobnie jak planowany remont nawierzchni Krakowskiego Przedmieścia. W innym wypadku – będą kontynuowane wiosną przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 900 tysięcy złotych.

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here