ZK przedszkolakom

W ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga” Zakład Karny we Włodawie wraz z Zarządem Terenowym NSZFiPW we Włodawie i kołem PZW „Sieja” Włodawa zorganizował zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie.

Wspólnymi siłami udało się zebrać kwotę ponad tysiąca zł. Za powyższą sumę zakupiono najważniejsze środki ochrony do walki z koronawirusem tj. płyny do dezynfekcji, mydła antybakteryjne, przyłbice, opryskiwacz do dezynfekcji powierzchni z kompletem tabletek dezynfekujących. Artykuły zostały przekazane do dyspozycji dyrektor przedszkola.

– Po otwarciu naszej placówki jesteśmy zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania wytycznych przeciwepidemicznych Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia – mówi dyrektor PM2 Danuta Kloc – Sprzęt i środki do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej przekazane nam przez funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego we Włodawie są dla nas ogromnym wsparciem, przede wszystkim z powodu konieczności zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa oraz ze względów finansowych.

Nasi wychowankowie są przeszczęśliwi, gdyż dzięki wspaniałej akcji funkcjonariuszy więziennictwa mamy obecnie możliwości do codziennej dezynfekcji nie tylko naszej placówki, ale również placu zabaw, z którego nareszcie mogą korzystać dzieci. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here