Zlecą się żuki i nie tylko

Już w najbliższy weekend (23 – 24 lipca) w Lublinie odbędzie się II Zlot pojazdów FSC i PRL. Przez dwa dni na parkingu przed Outlet Center Lublin przy ul. Mełgiewskiej będzie można obejrzeć motocykle i samochody wyprodukowane w lubelskiej Fabryce Samochodów Ciężarowych, wybrać się na spacer historyczny z przewodnikiem po terenie FSC, czy też zobaczyć w kinie plenerowym z epoki PRL motoryzacyjne reklamy sprzed lat.

Na kolejny, już drugi zlot pojazdów FSC i PRL – KOCHAM SWOJĄ FSC zapraszają: Automobilklub Lubelski, Rada Dzielnicy Hajdów-Zadębie, Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, firma „Wesoły Żuk” oraz Jaro Retro Auto – Classic Garage.

– Przed rokiem w zlocie uczestniczyło 150 pojazdów. Można było obejrzeć nie tylko samochody, ale i motocykle, a nawet dwa traktory „28” i „30”. Teraz spodziewamy się, że pojazdów będzie jeszcze więcej – mówi Jacek Skiba, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Hajdów-Zadębie. – Wszyscy, którzy wybiorą się na naszą imprezę będą mogli zobaczyć także wystawy kolekcjonerskie z epoki PRL m.in. starych rowerów. W programie zlotu znalazły się konkursy z nagrodami oraz spacery historyczne z przewodnikami po terenie FSC. Szkoda tylko, że ich uczestnicy nie zobaczą już dwóch samochodów – Lubo i Jenota, które przed dwoma tygodniami zostały wywiezione z Lublina do Muzeum Skarbu Narodu na warszawskim Żeraniu. Jak tam trafiły będzie można zobaczyć na filmie w kinie plenerowym z epoki PRL, podobnie zresztą, jak motoryzacyjne reklamy sprzed lat – dodaje J. Skiba.

II Zlotowi Pojazdów Zabytkowych FSC i PRL towarzyszyć będzie wystawa IPN „Lubelski Lipiec ,80.

Organizatorzy zapraszają w sobotę w godz. 10 – 22, a w niedzielę w godz. 12 – 17.

Wstęp wolny. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here