Złodziej na wolności

Trwają poszukiwania oszusta, który w ubiegły poniedziałek krążył po wsi w poszukiwaniu ofiary. Pod pretekstem sprzedaży elektronarzędzi łotr zajechał na posesję i okradł jednego z mieszkańców.

(21 października) Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży trzech tysięcy złotych na szkodę mieszkańca gminy Ruda Huta.

– Z relacji pokrzywdzonego 66-latka wynika, że pod jego posesję podjechał samochód, z którego wysiadł nieznajomy. Zaproponował mu sprzedaż piły spalinowej i innych drobnych narzędzi – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Skuszony ofertą nieznajomego sprzedawcy, gospodarz poszedł po saszetkę z pieniędzmi. Ale gdy zaczął odliczać potrzebną kwotę, obcy wyrwał mu z rąk saszetkę z całą zawartością, wskoczył do samochodu i odjechał. Zniknął na horyzoncie, a oszukanemu pozostało już tylko zgłosić sprawę policji.

– Policjanci wyjaśniają sprawę i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami, gdyż nie wszyscy, którzy do nas pukają, muszą mieć dobre intencje. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Mogą podawać się za pracowników różnych instytucji, jak też oferować nam sprzedaż jakichś przedmiotów. Nie obdarzajmy nadmiernym zaufaniem tych osób i zachowajmy czujność – apeluje rzecznik komendy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here