Złodziej wszedł oknem. Kim jest?

Złodziej

Wybił szybę w oknie, po czym wszedł do salonu i zaczął plądrować wnętrze. Na szczęście sąsiedzi wykazali się czujnością, a w okradanym domu były zainstalowane kamery monitoringu. Policja apeluje o pomoc.

Na cel włamywacz obrał sobie jeden z domów w Susznie pod Włodawą. Nocą, w ostatni weekend sierpnia, gdy gospodarze byli nieobecni, wtargnął do środka. Nie pacykował się – wybił szybę w salonowym oknie, robiąc przy tym taki hałas, że pół ulicy wyrwało się ze snu.

Tyle dobrego, że ludzie nie pozostali obojętni i jeden z sąsiadów natychmiast zaalarmował policję. Jednak gdy mundurowi z włodawskiej komendy dotarli na miejsce, perfidnego włamywacza już nie było. Przeszukał szafki, zabrał, co się dało i uciekł. Miał pecha, bo dom, do którego się włamał, był obserwowany przez kamery.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym wyraźnie widać złodzieja w akcji – w chustce na twarzy, czapce z daszkiem, sportowej bluzie, krótkich spodenkach z widocznym tatuażem na lewej nodze. Teraz apelują do mieszkańców. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z kryminalnymi z włodawskiej komendy (tel. 47 813 22 23) lub dyżurnym (47 813 22 09). Policjanci podkreślają, że każdą informację można przekazać anonimowo. (pc)