Złodzieje złapani, pokrzywdzeni poszukiwani

Złapane na gorącym uczynku małżeństwo wywoziło z lasu w Wyrykach nielegalnie pozyskane drzewo. Włodawscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i szukają pokrzywdzonych przestępstwem. A tych jest mnóstwo, ponieważ działka, z której skradziono drewno, może mieć nawet ponad stu współwłaścicieli.

Włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wyrębie i kradzieży drzew sosnowych o łącznej wartości 1 781,64 zł na szkodę Nadleśnictwa Włodawa i innych, prywatnych właścicieli. Kradzieży dokonano na przełomie lutego i marca 2019 roku z działki o nr 3729 położonej w miejscowości Wyryki.

Przestępstwo ujawnili pracownicy Nadleśnictwa Włodawa, którzy ujęli na gorącym uczynku małżeństwo z gminy Wyryki, które wywoziło część utraconego drzewa. – Funkcjonariusze z KPP we Włodawie wszczęli postępowanie przygotowawcze w tej sprawie i, jak się okazało na podstawie dokumentów z ewidencji gruntów, właścicielami działki, a co za tym idzie osobami pokrzywdzonymi w sprawie, oprócz Nadleśnictwa Włodawa, jest około stu osób, którymi są współwłaściciele działki oraz spadkobiercy po zmarłych współwłaścicielach – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

– W związku z faktem, iż pokrzywdzonych jest tak wiele, a ich powiadomienie jest bardzo utrudnione prosimy osoby, które są pokrzywdzonymi w sprawie o zgłaszanie się do włodawskiej komendy. Dochodzenie prowadzi sierż szt. Rafał Antoniuk – asystent zespołu dochodzeniowo-śledczego. Zainteresowani mogą kontaktować się z nim pod numerem telefonu 82 57 27 248. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here