Zlustruj drogi Chełma i powiatu!

Nie tylko stan, ale również oznakowanie wielu chełmskich ulic, pozostawia wiele do życzenia. Spróbujmy to zmienić!

– Tu nie chodzi wyłącznie o stan techniczny i infrastrukturę, lecz również o oznakowanie, które jest niewidoczne lub nielogiczne – podkreśla Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego. – Czasem działanie niepociągające za sobą większych kosztów może w dużym stopniu poprawić bezpieczeństwo. Wysokie koszty są najczęstszą wymówką zarządców dróg, a tymczasem niekiedy nawet zwykłe przycięcie gałęzi, które poprawi widoczność czy odsłoni ważny znak drogowy, może mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Policja czy urzędnicy choćby nawet bardzo chcieli, to jednak nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkie nieprawidłowości – uważa Gorczyca.

Dlatego Automobilklub Chełmski, wspólnie z „Nowym Tygodniem”, zwraca się do wszystkich użytkowników dróg o zgłaszanie miejsc wniosków czy propozycji mających na celu poprawę szeroko pojętego bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach Chełma i powiatu chełmskiego.

Jakiekolwiek sprawy z tym związane można zgłaszać pocztą elektroniczną na e-mail: akchelmski@hoga.pl, pocztą tradycyjną na adres Automobilklub Chełmski, 22-100 Chełm, ul. Strażacka 4 lub telefonicznie pod numer 502342117 w terminie do 20 października 2021 r. – Zebrane sprawy zostaną przekazane zarządcom dróg, a autorzy wniosków otrzymają motoryzacyjne upominki – dodaje Gorczyca. (red)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skrzyżowanie ulic Żeromskiego i Kilińskiego w Chełmie. W ubiegłym roku doszło do na nim do wypadku, ponieważ osoba jadąca ul. Żeromskiego nie zauważyła znaku „Ustąp pierwszeństwa przejazdu” zasłoniętego przez gałęzie drzewa znaku. Do dziś, jak widać na zdjęciu, nic się tu nie zmieniło…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here