Zmiana w lubelskim IPN

Zdymisjonowany Marcin Krzysztofik jest związany z IPN od przeszło 20 lat. Początkowo pracował w archiwum warszawskim, następnie w oddziale radomskim, po czym kierował Oddziałowym Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi

Marcin Krzysztofik nie jest już dyrektorem lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Jego obowiązki przejmie teraz Mateusz Kotecki – gdańszczanin, pracujący w Biurze Prezesa IPN w Warszawie, a wcześniej menedżer sportu.

– 24 września 2021 prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki odwołał ze stanowiska dyrektora oddziału IPN w Lublinie pana Marcina Krzysztofika – podano w zwięzłym komunikacie na stronie internetowej IPN. Rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej nie tłumaczy powodów tej decyzji. Nie wiadomo też, jak potoczy się dalsza kariera zdymisjonowanego.

Komunikat głosi, że obowiązki dyrektora powierzono Mateuszowi Koteckiemu, który ma kierować lubelskim oddziałem IPN do 9 stycznia 2022. Od dwóch miesięcy był on zastępcą dyrektora Biura Prezesa IPN w Warszawie. Nowy dyrektor pochodzi jednak z Gdańska – ma tam za sobą epizod pracy w Muzeum II Wojny Światowej. Z wykształcenia jest dyplomowanym menedżerem sportu (po gdańskiej AWF), specjalistą w zakresie marketingu sportowego. I w tej dziedzinie pracował najdłużej, gdyż od 2012 roku.

Odwołany dyrektor Marcin Krzysztofik pełnił swoje stanowisko od maja 2017 roku, kiedy to decyzją ówczesnego prezesa IPN dr. Jarosława Szarka zastąpił na nim dr. hab. Dariusza Magiera.

Marek Rybołowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here