Znaleźli, choć nie musieli

„Na pomoc policjantów zawsze można liczyć” – to zakończenie podziękowań skierowanych do kierownictwa włodawskiej komendy za odzyskanie łódki. Jej kradzież zgłosił mieszkaniec Lublina, który już bezpośrednio po zgłoszeniu wysyłał włodawskim policjantom podziękowania za „ponadstandardowe” poszukiwania sprzętu.

Na początku czerwca w Komisariacie Policji w Urszulinie zostało przyjęte zawiadomienie o kradzieży łódki. – Policjanci z Włodawy i Urszulina od przyjęcia zawiadomienia cały czas pracowali nad jej odzyskaniem – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Jak się okazało, była ona zakotwiczona na zbiorniku wodnym w Wytycznie i tam zatonęła. Została wyłowiona przez strażaków OSP w Urszulinie i przekazana właścicielowi.

Bardzo miłym akcentem były liczne podziękowania zgłaszającego za zaangażowanie policjantów włodawskiego pionu kryminalnego oraz policjantów z Urszulina w tej sprawie, udzieloną pomoc, a przede wszystkim za ustalenie miejsca, gdzie znajduje się łódka i za jej odzyskanie.

Właściciel łodzi uznał, że działania policjantów znacznie wykraczały poza obowiązki służbowe, co doprowadziło do zakończenia sprawy sukcesem. Komendant Powiatowy Policji we Włodawie podziękował prezesowi OSP we Włodawie Franciszkowi Gruszkowskiemu oraz zastępcy naczelnika OSP Waldemarowi Makarewiczowi za doskonałą współpracę pomiędzy służbami, dzięki której możliwe jest niesienie pomocy innym ludziom. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here