Znaleźli psa i jego właściciela

W sobotę (8 sierpnia) wieczorem policjanci pełniący służbę w Okunince nad Jeziorem Białym zauważyli zdezorientowanego owczarka niemieckiego, który błąkał się po okolicy.

– Pies miał obrożę, ale nie posiadał ani adresówki, ani zamieszczonych innych danych mogących pomóc w ustaleniu właściciela – opowiada Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Policjanci przewieźli go do włodawskiej komendy, nakarmili i napoili. Do poszukiwań właściciela włączono lokalne portale i media społecznościowe. Tak informacja dotarła do właścicieli psa, którzy rano skontaktowali się z dyżurnym włodawskiej komendy.

Z relacji wynikało, że pies uciekł z domu w gminie Włodawa – właściciele mieli nadzieję, że po jakimś czasie sam wróci. Przypominam, że niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt jest wykroczeniem. Apelujemy również o umieszczanie na psich obrożach adresówek, które w przypadku zaginięcia zwierzęcia umożliwią szybkie dotarcie do właścicieli, a psom oszczędza stresu związanego z rozłąką z właścicielami – przestrzega B. Szymańska. (bm)