Zniknięcie Kamili Siedleckiej jest jedną z najtrudniejszych spraw kryminalnych

Tak wyglądała Kamila w momencie zaginięcia

Kochana Córeczko! Dla mnie kalendarz zatrzymał się 27 listopada 2018 roku. A moje życie po tym dniu nie jest już takie jak dotychczas. Ten jesienny dzień jest najtrudniejszy w moim życiu – tak zaczyna się list mamy Kamili Siedleckiej do córki, opublikowany na stronie Fundacji Itaka. Policja świdnicka przypomina sprawę tajemniczego zaginięcia mieszkanki tego miasta przed trzema laty licząc na to, że znajdą się w końcu jacyś świadkowie, którzy naprowadzą kryminalnych na właściwy trop.

Policja natychmiast po zgłoszeniu przez bliskich zaginięcia Kamili Siedleckiej rozpoczęła jej poszukiwania na bardzo szeroką skalę. Rozpytywano świdniczan. Przeczesywano las między Lublinem a Świdnikiem, gdzie odnotowano ostatnie logowanie telefonu Kamili Siedleckiej. Sprawdzano pogłoski, że widziano ją w Lublinie. Przeszukano też tereny nad Bystrzycą. W akcji poszukiwawczej towarzyszył policjantom pies tropiący.

W trakcie poszukiwań nie natrafiono na żaden ślad Kamili. Sprawę zakwalifikowano do I kategorii zaginięć. Taki priorytet nadaje się poszukiwaniom osób, które opuściły miejsce swojego pobytu „nagle, w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia na ich szkodę przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności, albo uzasadniających podejrzenie zagrożenia jej życia, zdrowia lub wolności, w szczególności w okolicznościach.”

Kamila Siedlecka ostatni raz widziana była 27 listopada 2018 roku. Miała wówczas 26 lat. – Zweryfikowane do chwili obecnej ustalenia oraz wszelkie sygnały, które uzyskali dotychczas policjanci, nie doprowadziły do odnalezienia kobiety. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o kontakt do osób, które mają jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Prosimy o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku pod numerem telefonu 47 812 12 10 lub inną najbliższą jednostką Policji – apeluje komisarz Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

W dniu zaginięcia kobieta ubrana była w długą zieloną kurtkę obszytą futrem, ciemne spodnie. Nosiła okulary korekcyjne. Miała długie blond włosy, niebiesko-zielone oczy. Wzrost: 170 cm, waga: 65 kg.

„Świadomość, że zaginęłaś to najgorszy koszmar, żyję w traumie, gdzie ból odbiera mi oddech, odrywa moje serce i ciągle nie mija w moim sercu i twojego brata. Nigdy nie przestanę Cię kochać i szukać” – kończy list mama Kamili (odczytany przez Danutę Stenkę w serii filmów „Nieobecni”, stanowiący wstrząsający dokument rozpaczy publikowany przez Fundację Itaka oraz Player).

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here