Znowu to samo

Nie ma tygodnia, byśmy nie pisali o internetowych oszustwach, a mimo to wciąż znajdują się kolejne osoby, które bez zastanowienia podają nieznajomym swoje dane do bankowych kont. W ten właśnie sposób ponad 3 tys. zł stracił mieszkaniec Włodawy.

W środę (26 października) do włodawskiej komendy zgłosił się 47-letni mieszkaniec Włodawy. – Mężczyzna opowiedział, że jego córka wystawiała ubrania na sprzedaż za pośrednictwem aplikacji Vinted – mówi asp. szta. Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. – Kupujący wysłał jej fałszywe linki do logowania się na stronę banku, na które córka wraz z ojcem zalogowała się, w wyniku czego z konta bankowego zostało wykonane 5 transakcji BLIK oraz dwa przelewy. W ten sposób 47-latek stracił ponad 3000 złotych.

Ostrzegamy przed takimi sytuacjami. Sprzedając w internecie możemy stać się ofiarami nieuczciwych transakcji. Nie klikajmy w przesłane wiadomości i linki do płatności oraz czytajmy uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej – przypomina pani rzecznik. (bm)