Zostań wolontariuszem Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska

Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę – gospodarza Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, w tym także na Lublin, gdzie będą rozgrywane mecze przyszłorocznego mundialu.

Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie wesprzeć organizację turnieju, PZPN zaprasza do udziału w Programie Wolontariatu.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich dużych imprez: UEFA EURO 2012 oraz ubiegłorocznych Mistrzostw Europy UEFA U-21, które organizował PZPN, piłkarska centrala zaprasza do pomocy wolontariuszy – osoby pełne energii i sportowej pasji, lubiące kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujące się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem.

– Wszelkie podsumowania wydarzeń sportowych pokazują, że to właśnie wolontariusze cieszą się największym zaufaniem uczestników. To u nich kibice najczęściej szukają pomocy, a ich otwarta postawa, życzliwość i uśmiech, jakim obdarzają wszystkich wokół, wznoszą każdą imprezę na wyższy poziom. Zawsze bardzo się cieszymy, gdy czujemy, że wolontariusze są częścią naszych projektów – mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Wolontariuszami podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 mogą zostać osoby pełnoletnie, dysponujące wolnym czasem w maju oraz czerwcu przyszłego roku. Będzie to dla nich niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć organizację jednej z największych piłkarskich imprez na świecie od kuchni, zdobyć cenne doświadczenie, które pomoże w znalezieniu wymarzonej pracy w przyszłości, zawiązać nowe znajomości oraz czerpać radość z pomagania innym.

Dla chętnych przygotowana została szeroka gama stanowisk do wyboru. Wśród nich są m.in:

  • wolontariusz Informacyjny – udzielanie kibicom informacji m.in. o samym wydarzeniu, topografii stadionu czy komunikacji miejskiej.
  • wsparcie osób z niepełnosprawnościami – asystowanie osobom z niepełnosprawnościami w dostaniu się na obiekt, poruszaniu się po nim i odnajdywaniu miejsc o ułatwionym dostępie.
  • Biuro Prasowe – pomoc m.in. w przygotowaniu konferencji prasowych oraz dostarczaniu dziennikarzom z całego świata oficjalnych składów, statystyk i innych materiałów.
  • Ticketing – pomoc w skanowaniu biletów, udzielanie informacji, kierowanie do wejść odpowiednich względem wykupionego miejsca oraz raportowanie ewentualnych problemów biletowych.
  • Ceremonie – wsparcie organizacji oraz przebiegu ceremonii przedmeczowych i pomeczowych, m.in. poprzez przygotowanie i rozmieszczanie elementów dekoracji.
  • Elektroniczna rekrutacja potrwa do 31 grudnia.

W styczniu i lutym 2019 roku, w miastach gospodarzach, w tym także w Lublinie przeprowadzone zostaną rozmowy z kandydatami, a ostateczne wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 28 lutego. Następnie w każdym z sześciu miast gospodarzy zorganizowane zostaną szkolenia, mające na celu przygotowanie wolontariuszy do działań w trakcie turnieju.

Zapisy oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na www.laczynaspilka.pl/wolontariat oraz na www.wolontariat.laczynaspilka.pl
BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here