Zostawcie podatki w naszym mieście

Ratusz przekonuje do rozliczania rocznego zeznania podatkowego w Lublinie i zachęca do tego nagrodami

Władze miasta zachęcają do rozliczania PIT-ów w Lublinie.


– Wpływy z podatku dochodowego to ważna część naszego budżetu – tłumaczą urzędnicy. Przygotowali też niespodzianki dla mieszkańców.

Rozliczyć PIT w Lublinie może każda osoba, która tu mieszka, bez względu na miejsce zameldowania. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres. Trzeba wyjaśnić, że np. z tysiąca złotych zapłaconego przez danego mieszkańca podatku dochodowego do budżetu miasta trafia kwota 483 złotych.

– Mieszkańcy, rozliczając swój PIT w Lublinie, przyczyniają się do jego rozwoju. Dzięki temu na remonty szkół, przedszkoli, żłobków, dróg czy ścieżek rowerowych może trafić każdego roku więcej środków – tłumaczy prezydent Krzysztof Żuk. Apel jest skierowany m.in. do przyjezdnych studentów.

Wszyscy podatnicy, którzy zdecydują się na składanie deklaracji w Lublinie, będą mogli wziąć udział w loterii i wygrać nagrody. Przewidziano np. rowery, skutery, hulajnogi elektryczne, tablety, kamery samochodowe, głośniki bluetooth czy czytniki e-book. Do udziału w loterii będzie się można zgłaszać po 1 maja, gdyż ostatni dzień składania deklaracji przypada na 30 kwietnia.

Miasto przygotowało również kampanię informacyjną. W 35 miejscach pojawią się billboardy informujące o możliwości rozliczania PIT-u w Lublinie. Będą ulokowane m.in. w rejonie: al. Tysiąclecia, al. Racławickich, al. Solidarności, al. Kraśnickiej, al. Unii Lubelskiej, ul. Wojtasa, ul. Wolskiej, ul. Bohaterów Monte Cassino, al. Warszawskiej, ul. Granicznej, ul. Radziwiłłowskiej, ul. Zemborzyckiej, ul. Turystycznej, ul. Mełgiewskiej, ul. Nałęczowskiej, ul. Kunickiego czy ul. Unickiej.

Grzegorz Rekiel