Życzenia, kolędy, życzliwość

(23 grudnia) Setki mieszkańców miasta i okolic wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w sali przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. To już było jedenaste spotkanie. Były ciepłe życzenia, ale i smaczny poczęstunek dla każdego. Gospodarzami byli: ks. dziekan Dariusz Parafiniuk, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk.

Parafia pw. NSJ we Włodawie oraz włodarze powiatu, miasta i gminy zaprosili po raz kolejny wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe. Włodawski opłatek to wspólne śpiewanie kolęd i symboliczna kolacja, na której św. Mikołaj obdarowuje słodyczami najmłodszych. Stoły jak zawsze uginały się pod ofiarnością darczyńców. Oczywiście były występy dzieci z włodawskich szkół, które nagrodzono gromkimi oklaskami. W programie opłatka nie zabrakło także życzeń proboszcza, ojca przeora klasztoru paulinów oraz księdza prawosławnego, jak również starosty, burmistrza i wójta.

– Boże Narodzenie to wyjątkowy czas – mówił starosta. – To czas magiczny, czas, kiedy wiara, nadzieja i miłość łączą się w sposób wyjątkowy, niosąc nam wszystkim Dobrą Nowinę. Dzisiejsza pełna kaplica to jest ziszczenie marzeń pomysłodawcy tego opłatka – ks. dziekana Stanisława Dadasa, który pragnął, by włodawianie choć raz w roku pokazali, jak pięknie potrafią sobie przebaczać i okazywać wzajemną miłość. Czas świąteczny to również pora życzeń noworocznych – życzę wam wszystkim spełnienia planów i marzeń w nadchodzącym roku oraz przede wszystkim zdrowia pogody ducha.

Kilkuset mieszkańców łamało się opłatkiem, życząc sobie radosnych świąt, dobroczynnego Nowego Roku, pomyślności w domu i w pracy oraz spełnienia marzeń. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here