Mistrzynie w finale!

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin są już o krok od obrony mistrzowskiego tytułu. W sobotę, w trzecim meczu półfinału play-off PGNiG Superligi, lublinianki pokonały w Elblągu Start 27:22, kończąc tym samym rywalizację i zapewniając sobie grę w finale. O złoto zespół z Lublina zagra czwarty rok z rzędu, a 21. w historii piłki ręcznej w Lublinie.
Pod dwóch wygranych ze Startem przed tygodniem w hali Globus lublinianki do awansu do finału potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa. Zespół trener Sabiny Włodek chciał dopełnić formalności już w pierwszym spotkaniu w Elblągu i to mu się udało, choć nie bez trudu. Sobotnie spotkanie, podobnie jak mecze w Lublinie, było niezwykle zacięte. O wygranej MKS Selgros zadecydowała dopiero końcówka.
Jeszcze w 53. minucie na tablicy wyników widniał remis 21:21. W kluczowym momencie spotkania lublinianki zagrały jednak bardzo uważnie w obronie. W dodatku pod bramką Startu nie zawodziła Agnieszka Kocela, która zdobyła w końcówce aż cztery gole.
MKS Selgros wygrał ostatecznie 27:22 i zagra w finale!

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 22:27 (11:12)
Start: Szywerska, Warywoda – Balsam 2, Dankowska, Hawryszko, Waga 2, Muchocka 1, Jędrzejczyk 1, Matuszczyk, Kwiecińska 4, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska 10/5, Świerżewska, Andrzejewska 2.
MKS: Dzukiewa, Gawlik – Bijan, Quintino 2, Niedźwiedź, Kocela 8, Rola, Gęga 7/4, Repelewska 3, Drabik 1, Migdaliowa 3, Skrzyniarz 3, Charzyńska, Szarawaga.
Kary: Start – 4 minuty (Matuszczyk, Balsam), MKS – 6 minut (Gęga, Repelewska, Skrzyniarz).