Olimpijska forma Krawczyk

Dwa medale wywalczyły zawodniczki Cementu Gryf Chełm w jednym z największych i najbardziej prestiżowych zapaśniczych imprez na świecie – Międzynarodowym Turnieju Poland Open.

W dwudniowych zawodach rozgrywanych w Spale wystąpiły zawodniczki z 18 reprezentacji zagranicznych oraz piętnastoosobowa kadra Polski. Spośród Polek najlepszą formę zaprezentowała chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk, która w drodze do finału pokonała olimpijki na najbliższe igrzyska: ukrainkę Yulię Khavaldzhky oraz Anzhelę Dorogan z Azerbejdżanu. W finałowej walce spotkała się z reprezentantką Wenezueli Beizabeth Argvello, która również nie znalazła sposobu na pokonanie świetnie przygotowanej Krawczyk. Medal reprezentantki Cementu Gryf był jedynym złotym krążkiem zdobytym dla naszego kraju w tej imprezie. Sukcesem zakończył się również start drugiej reprezentantki Chełma Angeliki Dytrych, która w kategorii 48 kg sklasyfikowana została na 3 miejscu.
Równolegle z zawodami w Spale rozegrany został we Lwowie międzynarodowy turniej kadetek (15-17 lat), które przygotowują się do lipcowych mistrzostw Europy w Szwecji. Walcząca w reprezentacji Polski podopieczna trenera Andrzeja Gruszkowskiego – Patrycja Dudek zdobyła brązowy medal. Ze srebrnym medalem z ukraińskich mat wróciła uczennica ZSO nr 1 w Chełmie Ewelina Kaczyńska, która na co dzień reprezentuje Lidzbark Warmiński. (kg)