10, 12, a może wszystkie serie spotkań

Piłkarze Motoru w rundzie wiosennej III ligi zdołali rozegrać na razie tylko spotkanie z Chełmianką. 7 marca na Arenie Lublin podopieczni trenera Mirosława Hajdy rozgromili chełmian aż 7:0.

Lubelski Związek Piłki Nożnej przedstawił trzecioligowym klubom trzy poglądowe propozycje dokończenia rozgrywek w gr. IV.  Zaproponowane warianty to projekty nieoficjalne, ponieważ sytuacja związana z pandemią koronoawirusa jest obecnie dynamiczna i nie sposób przewidzieć, czy i kiedy rozgrywki ligowe zostaną wznowione.


Pierwszy z wariantów – nazwany ekstremalnym, zakłada rozegranie wszystkich kolejek, gdyby rozgrywki zostały wznowione 29 kwietnia. Obecnie decyzją PZPN do 26 kwietnia włącznie wszystkie ligi, nie tyko trzecia, są zawieszone.

Kluby już sugerują, że tak szybkie wznowienie rozgrywek nie będzie możliwe. Drużyny, które muszą pauzować do 26 kwietnia, będą potrzebowały tygodnia, a może nawet dwóch na rozruch. Późniejsze rozpoczęcie zmagań nie oznacza, że tego wariantu nie udałoby się rozegrać. LZPN przewidział bowiem cztery terminy rezerwowe, a ostatnią, 34. kolejkę, na wtorek 30 czerwca.

Drugi z przedstawionych wariantów to 12 kolejek ligowych i zakłada ich rozpoczęcie w weekend 2/3 maja, a zakończenie w sobotę 27 czerwca. W takim przypadku kluby w maju i czerwcu rozegrałyby po po sześć kolejek – w tym trzy w środy (20 maja, 3 oraz 17 czerwca). Wariant mógłby zostać również zrealizowany, gdyby rozgrywki rozpoczęły się w weekend 9/10 maja – wtedy dodatkowa kolejka mogłaby się odbyć we wtorek 30 czerwca.

W trzecim wariacie rozegranych zostałoby jedynie 10 kolejek. Rozgrywki zostałyby wznowione w weekend 16/17 maja, a zakończone w sobotę 27 czerwca. W takim przypadku kluby rozegrałyby cztery kolejki w maju oraz sześć w czerwcu – w tym trzy w środy (27 maja, 10 oraz 24 czerwca). Wariant mógłby zostać również zrealizowany, gdyby rozgrywki rozpoczęły się w weekend 23/24 maja, wtedy dodatkowa kolejka mogłaby się odbyć we wtorek 30 czerwca.