16-latka zgwałcona nad Jeziorem Białym

Okuninka to nie tylko beztroski wypoczynek. Przekonała się o tym 16-letnia dziewczyna, która w nocy (28 lipca) została zgwałcona przez 22-latka.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej prokuratura i policja nie informują o szczegółach tego zdarzenia. Wiadomo jedynie, że dramat rozegrał się w niedzielę w nocy. Przebywająca w Okunince wraz z grupą znajomych 16-latka bawiła się w jednym z lokali. Potem impreza przeniosła się w plener. Jak zwykle w takich sytuacjach, ich uczestnikom towarzyszył alkohol.

– W niedzielę (28 lipca) policja otrzymała zgłoszenie o przestępstwie – mówi Jolanta Sołoducha, szefowa Prokuratury Rejonowej we Włodawie. – Ustalono, że 16-letnia pokrzywdzona została wbrew swojej woli i przemocą doprowadzona do obcowania płciowego przez 22-letniego mężczyznę. Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 197 kk i jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Podejrzany o to przestępstwo 22-latek po przesłuchaniu został zwolniony. Zastosowano wobec niego środki wolnościowe, polegające m.in. na zakazie zbliżania się i kontaktowania z osobą pokrzywdzoną. Ze względu na dobro 16-latki oraz początkowy etap śledztwa, nie udzielamy szczegółowych informacji dotyczących tego zdarzenia – dodaje pani prokurator. (bm)