A na festynach bawiliśmy się tak…

… w Trójce

Okazja do świętowania była podwójna. W Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmie w ramach dnia dziecka obchodzono także setne urodziny placówki. Były konkursy związane z Adamem Mickiewiczem – patronem szkoły, odwiedziny absolwentów, a także mnóstwo atrakcji dla uczniów.

… w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

„Serce dla dziecka” – pod tym hasłem odbył się festyn w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy.
– Głównym celem uroczystości była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z rówieśnikami z innych szkół z Chełma i powiatu chełmskiego oraz ze środowiskiem lokalnym – mówią organizatorzy.

… w Ósemce

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie święto najmłodszych obchodzono pod hasłem „Dziecka sprawa ważna sprawa”. Dlatego oprócz gier, zabaw i cieszącym się wielkim zainteresowaniem symulatorem „byka”, uczniowie w ramach festynu obejrzeli też przedstawienie teatralne „Król Maciuś Pierwszy w krainie praw dziecka”.

… i z radnym Grabczukiem

Po raz kolejny chełmski radny Rady Miasta Chełm Dariusz Grabczuk zorganizował festyn z okazji dnia dziecka. Wśród wielu atrakcji był m.in. pokaz zapaśniczy z udziałem medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Ponadto można było wygrać vouchery na kolacje i noclegi w apartamencie Hotelu Regent. Dzieci podczas imprezy mogły poćwiczyć strzelanie z pistoletu typu paintball, a także zobaczyć pokaz symulowanej akcji ratowniczej chełmskich strażaków – rozcinanie powypadkowego pojazdu z poszkodowanym w nim kierowcą. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach z nagrodami, a na koniec dnia dzieci otrzymały po kawału pizzy od pizzerii Kozak, baru Miś oraz od Strzechy u Wojciecha. A na deser – lody. Impreza udała się, przybyło mnóstwo dzieci z rodzinami.

Radny dziękuje wszystkim sponsorom, instytucjom, służbom i osobom, które wspomogły organizację imprezy. (mg)