Absolwent KUL z nagrodą ministra spraw zagranicznych

Minister Zbigniew Rau wręcza Kamilowi Kwiatkowskiemu nagrodę za najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Oprócz pamiątkowego dyplomu i pióra 24-latek otrzymał także gratyfikację finansową (ponad 8 tysięcy złotych)

Lubelscy żacy potrafią pisać prace magisterskie na najwyższym poziomie. W przedświątecznym wydaniu „Nowego Tygodnia” informowaliśmy, że Marcin Bubicz, miejski radny klubu prezydenta Krzysztofa Żuka i doktorant UMCS zdobył prestiżową nagrodę za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych w XIV edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Teraz spore wyróżnienie spotkało także Kamila Kwiatkowskiego, absolwenta Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kamil Kwiatkowski, który na początku lipca obronił na KUL magisterium z prawa, otrzymał za pracę magisterską pt. „Konflikt zbrojny na terytorium wschodniej Ukrainy w świetle prawa międzynarodowego” nagrodę drugiego stopnia w konkursie na najlepszą pracę z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Na tegoroczną, 33. edycję konkursu nadesłano 39 prac magisterskich, spośród których 7 zostało uhonorowanych nagrodami. Oprócz 24-letniego studenta KUL najwyższą, drugą nagrodę (pierwszej nie przyznano) otrzymał także ex aequo Krzysztof Kowalski z Uniwersytetu Jagiellońskiego za pracę pt. „Sankcje w polityce reagowania na kryzys ukraiński Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w latach 2014–2020. Wśród wyróżnionych znalazł się jeszcze jeden absolwent lubelskiej uczelni – Mateusz Słabkow za pracę pt. „Cyberataki jako użycie siły w rozumieniu Karty Narodów Zjednoczonych” napisaną na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

– Pierwotnie miałem pisać pracę o państwach nieuznawanych: Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej, ale z tym tematem ubiegła mnie koleżanka ze studiów. Nie chciałem rezygnować z Ukrainy, bo jej problemami interesuję się od dawna. Pochodzę z niewielkiej miejscowości koło Sanoka. To niedaleko granicy, dlatego dość często bywałem na Ukrainie, do tego mam też tam daleką rodzinę. W pracy magisterskiej opisuję wydarzenia z lat 2014-2016. W momencie, kiedy kończyłem pracę było tam w miarę spokojnie, nie to co teraz – mówi tygodnikowi Kamil Kwiatkowski.

Promotorem pracy była dr Anna Szarek-Zwijacz, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa Unii Europejskiej Instytut Nauk Prawnych na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here