Agencja zainwestuje w Chełm

W Chełmie ma powstać hub logistyczny i z prawdziwego zdarzenia biurowiec z powierzchnią dla przedsiębiorców. Za tymi inwestycjami stoi Agencja Rozwoju Przemysłu, z którą miasto 4 października podpisało porozumienie.


Jakub Banaszek, prezydent Chełma, podkreśla, że realizuje swoje przedwyborcze obietnice. Jedną z nich był hub logistyczny, który ma powstać na terenach inwestycyjnych przy ul. Wschodniej. W tej sprawie zostało podpisane porozumienie między miastem a Agencją Rozwoju Przemysłu.

– W połączeniu z zapowiedzianymi w ostatnim czasie inwestycjami w infrastrukturę drogową zapewniamy bardzo korzystne warunki dla inwestorów. Naszym celem jest zbudowanie infrastruktury, która będzie służyła magazynowaniu i dystrybucji towarów eksportowych, jak i tych, które trafiają do nas zza granicy – mówił Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Powstanie hubu logistycznego, jak dodał prezydent Banaszek, wiąże się z utworzeniem 50 nowych miejsc pracy, a także dodatkowymi wpływami do budżetu miasta, związanymi z podatkami lokalnymi, czy udziałami w podatku od osób fizycznych. – Ta inwestycja da też miastu impuls i za nią mogą pojawić się kolejne ważne dla Chełma przedsięwzięcia – stwierdził. ARP jest na etapie prowadzenia uzgodnień z PKP i konkretne decyzje, dotyczące rozpoczęcia inwestycji, a także funkcjonowania hubu, mają zapaść pod koniec br.

W Chełmie jest też planowana realizacja programu Industrial, który zakłada utworzenie nowoczesnej powierzchni biurowej dla przedsiębiorców. W ciągu trzech lat – jak zakłada prezydent Banaszek – powstanie biurowiec o wysokich standardach, przeznaczony pod wynajem dla przedsiębiorców. Za tą inwestycją stoi również Agencja Rozwoju Przemysłu. – To również nowe miejsca pracy, dodatkowe wpływy do budżetu, ale również zwiększenie funkcji społeczno-gospodarczych miasta – twierdzi Jakub Banaszek. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here