Akademickie derby dla Pszczółek

Kateryna Dorogobuzowa zdobyla dla Pszczółek 7 punktów.

Trzecie zwycięstwo w czwartym meczu Basket Ligi Kobiet zanotowały zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę, we własnej hali, w akademickich derby ekstraklasy lublinianki pokonały InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 68:58.


Pszczółki do zwycięstwa poprowadziła Amerykanka Feyonda Fitzgerald. Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego nie miały żadnego pomysłu na zatrzymanie liderki AZS UMCS. Wykorzystała 11 z 20 rzutów z gry, co złożyło się na 29 punktów. Dodała do tego 4 asysty i 2 zbiórki. Amerykanka była bezapelacyjnie MVP tego pojedynku.– Oba zespoły bardzo chciały wygrać mecz. My skupiłyśmy się na tym, co do nas mówił trener – na tym, co miałyśmy zrobić. Nasza obrona pomogła nam dzisiaj zwyciężyć. Grałyśmy z dobrym zespołem, więc defensywa była istotna – przyznała po meczu Amerykanka Feyonda Fitzgerald, najskuteczniejsza zawodniczka w zespole Pszczółek. Najważniejsze punkty Fitzgerald zdobyła w końcówce, gdy rywalki zbliżyły się na zaledwie trzy punkty (61:58).
– Wiedzieliśmy, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie i takie było. Mieliśmy jakiś plan i dziewczyny dobrze go realizowały. Jestem bardzo zadowolony z tego, że były skoncentrowane – może nie przez cały mecz, ale generalnie założenia, które były powiedziane, wykonywały. Gratuluję moim dziewczynom oraz dziękuję za to, że walczyły do samego końca. Oczywiście będziemy analizować ten mecz, bo daliśmy rywalkom niepotrzebnie wrócić w końcówce. Jeśli chodzi o straty, mógłbym powiedzieć to samo, co trener gości. Też mieliśmy bardzo dużo głupich strat w drugiej połowie, po których traciliśmy punkty. Było dużo piłek niczyich, które padły łupem Gorzowa, a to były nasze piłki. Generalnie jestem zadowolony z dziewczyn i cieszymy się, bo to był dla nas bardzo ważny mecz. Pierwsza wygrana u siebie. Dziękujemy kibicom, że przyszli. Próbowaliśmy im się za to odwdzięczyć, wygrywając i to się udało – podsumował po spotkaniu Wojciech Szawarski, szkoleniowiec lubelskiej drużyny.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 68:58 (12:9, 14:13, 25:17, 17:19)

AZS UMCS: Fitzgerald 29, Butulija 11, Ugoka 8 (15 zb), Dorogobuzowa 7, Cebulska 6, Witkowska 5, Mistygacz 2, Dobrowolska.
AZS AJP: Donders 14, Misiek 13, Swords 13, Spencer 7, Prezelj 6, Pawlak 5, Rytsikava, Szajtauer, Stelmach, Jaworska.

W pozostałych spotkaniach 5. kolejki:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – ENEA AZS Poznań 93:51.
Niedzielne mecze: Energa Toruń – PGE MKK Siedlce, Ostrovia – 1KS Ślęza Wrocław, Basket 90 Gdynia – Artego Bydgoszcz i CCC Polkowice – Wisła CanPack Kraków zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
W tabeli z 8 pkt. prowadzi Artego przed Basketem i AZS AJP Gorzów. Pszczółki z 7 pkt. zajmują piąte miejsce