Akcja Rekordzista Pływalni 2019

MOSiR zaprasza na basen nie tylko wytrawnych pływaków, ale i dzieci dopiero uczące się pływać

Włodawski MOSiR po raz kolejny organizuje akcję Rekordzista Basenu. Trwać będzie od połowy stycznia do końca lutego. W dotychczasowych trzech edycjach bezkonkurencyjny był Edward Łągwa. Po pierwszych dwóch tygodniach akcji mistrz jest dopiero trzeci. Spadek formy czy dopiero się rozkręca?

Celem akcji jest popularyzowanie pływania i propagowanie zdrowego trybu życia. Jest przeprowadzana w czasie godzin ogólnodostępnych na basenie MOSIR-u. Uczestnikiem akcji może zostać każda osoba (umiejąca pływać, bez względu na wiek) odwiedzająca pływalnię, która wykupiła bilet wstępu.

Przed wejściem do wody udział w akcji należy zgłosić ratownikowi. Każdy uczestnik otrzymuje zegarek do mierzenia przepłyniętej ilości basenów, a wychodząc z wody zgłasza tę ilość dyżurującemu ratownikowi. Ratownicy nadzorują prawidłowy przebieg akcji.

Przez cały czas trwania akcji sumuje się przepłynięty dystans każdego uczestnika. Każdy, kto do końca trwania akcji przepłynie w sumie 50 km, uzyskuje tytuł „Superpływaka“ brązowego, 100 km – „Superpływaka“ srebrnego, 150 km – tytuł „Superpływaka“ złotego.

W akcji, która ruszyła 14 stycznia ruszyła rywalizuje 21 zawodników, którzy przepłynęli łącznie prawie 700 km.

Do 27 stycznia aż sześciu pływaków zdobyło tytuł „Brązowych Superpływaków” (przepłynęli ponad 50 km): Magda Dedera (60 km)Tomasz Pawlik (71 km), Edward Łągwa (61 km), Paweł Korneluk (72 km), Marcin Włodarczyk (55 km) i Agnieszka Smolińska (52 km).

Akcja potrwa do końca lutego. Przewidziane są atrakcyjne nagrody.

– Bardzo mnie cieszy, że akcja się przyjęła – mówi Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor Ośrodka. – Z każdym rokiem mamy coraz więcej uczestników, którzy doskonale się bawią i przy tym wcale nie chodzi tu o żadną poważną rywalizację, lecz aktywny, zdrowy wypoczynek. (pk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here