Aleja Wielkich Dziur

To było do przewidzenia. Śnieg, mróz i roztopy mocno dały się we znaki alei 3 Maja, której stan techniczny pogarsza się z każdym rokiem. Na kapitalny remont ulicy na razie jednak nie zanosi się, bo aleja ma być częścią planowanej tzw. południowej obwodnicy Chełma. Drogowcy w najbliższym czasie jedynie załatają dziury w drodze…

Jadąc aleją 3 Maja należy zachować szczególną ostrożność. Zwłaszcza wieczorami i nocą, kiedy widoczność jest ograniczona. Nawierzchnia, na odcinku od stacji paliw do skrzyżowania z ul. Lwowską, w wielu miejscach jest dziurawa.

– Najgorzej jest za sygnalizacją świetlną przy wjeździe w osiedle Bazylany – mówi nasz czytelnik. – Na pasie w kierunku „Lidla” jest tyle dziur, że przejazd po nich graniczy z cudem. Aleja 3 Maja niszczeje od kilku lat. Szkoda, że wcześniej nikt się nią nie zainteresował, bo to jedna z ważniejszych ulic w mieście.

Na szybką przebudowę alei 3 Maja nie zanosi się. Jak tłumaczą urzędnicy z Biura Prasowego Prezydenta Chełma, priorytetem samorządu jest poprawa stanu zaniedbanej infrastruktury drogowej miasta w jak najszybszym tempie, o czym – ich zdaniem – świadczą zrealizowane w ubiegłym roku remonty i przebudowy dróg na niespotykaną dotąd skalę. –

Na tę chwilę miasto Chełm jest w posiadaniu lub na ukończeniu przygotowania dokumentacji technicznej dla remontów kilkunastu chełmskich ulic, na które będzie się ubiegało o dofinansowanie w bieżącym roku. Aleja 3 Maja jest częścią planowanej tzw. obwodnicy południowej Chełma, dla której niebawem rozpoczną się prace koncepcyjne, a w najbliższych latach realizacja, co będzie oznaczało przebudowę alei. Aktualnie MPRD realizuje pozimowe naprawy chełmskich ulic, które obejmą także tę ulicę – pisze Biuro Prasowe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here