Ani kasy, ani towaru

Dwoje mieszkańców Włodawy padło ofiarą oszustów internetowych. Oboje zamówili sprzęt i za niego zapłacili, ale obiecanej przesyłki nie otrzymali. Sprawę bada policja i przestrzega, by być ostrożnym przy zawieraniu tego typu transakcji.

– Pierwsze zgłoszenie stróże prawa otrzymali od mieszkanki Włodawy, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych kupiła słuchawki – wyjaśnia Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Niestety, po wpłaceniu 300 złotych, kontakt ze sprzedającym urwał się, a kobieta nie otrzymała zamówionego towaru. Podobnie przykre zdarzenie spotkało mieszkańca Włodawy, który zamówił narzędzia.

Stracił 250 złotych. Dlatego apelujemy o większą ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, że często tak zwane okazje kończą się utratą pieniędzy. Zwracajmy uwagę na formę płatności, co może podnieść bezpieczeństwo kupującego. Bez wątpienia płatność za pobraniem zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy.

Inne zasady bezpieczeństwa, które warto stosować podczas zakupów przez Internet, to: zwracanie uwagi czy sprzedający podaje swój adres i numer telefonu, przy płaceniu kartą sprawdzanie czy połączenie jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Korzystajmy z uznanych portali płatniczych, a przed potwierdzeniem przelewu upewnijmy się, czy ten sam numer rachunku widnieje na zamówieniu – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here