Ani mercedesa, ani pieniędzy

Mieszkaniec Włodawy zgłosił policjantom, że został oszukany przy zakupie auta. Zawiadamiający wpłacił zaliczkę mężczyźnie, który miał pośredniczyć przy zakupie mercedesa z zagranicy. Po wykonaniu przelewu pośrednik przepadł jak kamień w wodę.

W ubiegłym tygodniu do włodawskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Włodawy, który powiadomił o oszustwie przy zakupie auta. – Z relacji mężczyzny wynikało, że ogłoszenie o sprzedaży pojazdu znalazł na jednej ze stron internetowych – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Zdecydowany na zakup mercedesa z zagranicy, postanowił wynająć firmę, która będzie pośredniczyła w transakcji.

Na jego ogłoszenie zamieszczone na portalu społecznościowym odpowiedział mężczyzna, który podjął się wykonania usługi. Po dogadaniu szczegółów włodawianin wpłacił na jego konto 4000 złotych, po czym kontakt z nim się urwał. Apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji zawieranych w sieci. Pamiętajmy, żeby w takich przypadkach dokonywać wszelkich możliwych sprawdzeń osób czy firm pośredniczących w sprzedaży – przestrzega pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here