Aquapark na ostatniej prostej

Coraz bliżej do otwarcia chełmskiego parku wodnego. Obiekt ma ruszyć w trzeciej dekadzie listopada br. Do tego czasu czeska firma, która wygrała przetarg, musi wyposażyć kręgielnię. Trwają jeszcze poszukiwania najtańszego dostawcy energii elektrycznej oraz firm, które będą odpowiedzialne za sprzątanie i ratowników wodnych. Zakończyła się rekrutacja pracowników.

 

– Ostatecznego terminu otwarcia obiektu jeszcze nie ma, ale dziś wiemy już, że będzie to ostatnia dekada listopada – mówi Zbigniew Mazurek, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.
Realizowana przez podległą miastu spółkę inwestycja dobiega końca. W ostatnich dniach obiekt otrzymał homologację Polskiego Związku Pływackiego, a zarząd spółki czeka na uprawomocnienie decyzji na użytkowanie budynku. W środku aquaparku trwają ostatnie prace adaptacyjne oraz montaż wyposażenia.
– Z dnia na dzień park wodny nabiera ostatecznego kształtu i wygląda coraz lepiej – zapewnia Agata Fisz, prezydent Chełma. – Jestem w ciągłym kontakcie z zarządem spółki i wiem, że trwają intensywne prace nad regulaminem, cennikami oraz działaniami marketingowymi. Chociaż w Chełmie i regionie niemal każdy wie o tej inwestycji, ważne, aby informacja o naszym obiekcie docierała także do innych miast i regionów województwa.
Pierwszą akcją Chełmskiego Parku Wodnego jest produkcja spotów promocyjnych. W tym celu spółka ogłosiła casting na statystów, którzy uczestnicząc w nagraniach będą pierwszymi korzystającymi z atrakcji chełmskiego aquaparku. Gotowe spoty mają trafić m.in. do kin i autobusów w kilku miastach województwa. Zarządzająca Chełmskim Parkiem Wodnym spółka planuje również emisje spotów radiowych, kampanie: ulotkową, plakatową, billboardową, mailingową oraz szereg innych działań, mających przyciągnąć do Chełma mieszkańców województwa.

– Mamy wiele pomysłów, które stopniowo będziemy wdrażać w życie, ale działania promocyjne głównie skierujemy na zewnątrz – twierdzi prezes spółki Z. Mazurek. – Są już sygnały z wielu szkół, i to nie tylko z Chełma i powiatu, które chcą korzystać z naszego obiektu. Podobne informacje docierają do nas z placówek oświatowych i firm z terenu Ukrainy oraz różnych instytucji z województwa lubelskiego. Pracując nad cennikiem, szykujemy specjalne oferty dla grup zorganizowanych. Nie oznacza to, że i mieszkańcy Chełma nie skorzystają z wielu zniżek i promocji. Cennik powinien być przystępny nie tylko w porównaniu do innych tego typu obiektów, ale nawet zwykłych basenów działających w regionie. Nasz kompleks basenowy oferować będzie natomiast nieporównywalnie więcej atrakcji.
Mazurek zapewnia, że ceny biletów będą niższe od tych, które oferuje nowa pływalnia w Lublinie. Poda je do publicznej wiadomości w połowie listopada.
Miejska spółka jest już po rozmowach z firmami zajmującymi się systemami lojalnościowymi i rabatami. Raczej pewne jest również, że aquapark będzie honorować „Chełmską Kartę 3+”, a na dzień otwarcia są zapowiadane liczne niespodzianki oraz prawdopodobnie wejściówki za 1 zł.

Tymczasem w budynku prace wykończeniowe prowadzą już pierwsi najemcy. Spółka czeka również na wyposażenie kręgielni. Przetarg wygrała czeska firma. Na wykonanie usługi ma sześć tygodni. Miejska spółka zapłaci za nią 337 tys. zł. Niebawem do aquaparku ma być też dostarczone niezbędne wyposażenie, jak np. leżaki i sprzęt do obsługi klientów.
Pracę w obiekcie już rozpoczęli pracownicy techniczni i podbasenia, czyli hydraulicy, elektrycy i automatycy. Z początkiem listopada br. zostaną zatrudnione recepcjonistki.
– Kilka zatrudnionych osób udało się przyjąć do pracy w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w ramach realizacji programu 30 plus – mówi prezes Mazurek. – Prowadzimy jeszcze procedury przetargowe na sprzątanie obiektu oraz ratowników wodnych. Za świadczenie tych usług będą odpowiedzialne firmy zewnętrzne. Szukamy też dostawcy energii elektrycznej. Niestety, nie udało się znaleźć najemcy, który poprowadziłby siłownię i fitness. To jedyny wolny lokal w naszym obiekcie. Jeśli nie będzie chętnych, wiosną przyszłego roku sami go urządzimy – twierdzi Z. Mazurek.
Dyrektorem aquaparku zostanie Mirosław Czech, miejski radny, który nadzorował budowę obiektu. (ptr)