Astra w dziecięcej eskorcie

Młodzi adepci futbolu z Astry Leśniowice przeżyli niezapomnianą przygodę. W niedzielę 12 marca podczas meczu Lotto Ekstraklasy na Arenie Lublin, pomiędzy Górnikiem Łęczna i Pogonią Szczecin towarzyszyli wychodzącym na murawę piłkarzom.
Młodzi piłkarze z Astry Leśniowice wystąpili w dziecięcej eskorcie. 25 adeptów piłki nożnej wyprowadziło na murawę Areny Lublin sędziów spotkania Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin oraz samych piłkarzy. Dzieci miały możliwość poznać takich zawodników, jak: wielokrotny reprezentant kraju, kapitan Pogoni Rafał Murawski, czy Adam Frączczak, Węgier Adam Gyurcso, albo też grający niegdyś w Szkocji Jarosław Fojut z ekipy gości oraz Grzegorz Bonin, Vojo Ubiparip, Leandro, Sergiusz Prusak czy Paweł Sasin w zespole gospodarzy. Mogły też poznać słynnego trenera Franciszka Smudę, który wygrywał mistrzostwo Polski z Widzewem Łódź i Wisłą Kraków, a także prowadził reprezentację Polski na Euro 2012. Smuda obecnie jest szkoleniowcem klubu z Łęcznej.
Mecz był na żywo relacjonowany w Canal Plus, toteż młodzieży z Leśniowic towarzyszyła trema. Kto wie, może za kilkanaście lat któryś z wychowanków Astry doczeka się debiutu w ekstraklasie? A spotkanie na lubelskiej Arenie zakończyło się remisem 2:2, choć z przebiegu gry Górnikowi należało się zwycięstwo. (s)