Atrakcje dla dzieci i młodzieży

Chełmski skatepark, znajdujący się w parku miejskim, zostanie rozbudowany. Trwa właśnie opracowanie projektu. Ponadto, również w parku, powstanie tor pumptrack.

Dalsza rozbudowa skateparku jest już na etapie sporządzania niezbędnej dokumentacji technicznej. Odpowiada za nią warszawskie biuro projektowe.

Projektanci mają przygotować dokumentację na wykonanie przeszkody typu bowl. Opracowanie ma uwzględniać również inne przeszkody np.: schody, podjazdy, barierki, oświetlenie terenu oraz elementy towarzyszące jak ławki i śmietniczki.

Nowością w Chełmie jest pomysł budowy pumptrack`a. To rodzaj toru zbudowanego z szybkich zakrętów i muld umożliwiających przejazd ze zróżnicowanymi prędkościami. Najczęściej ma kształt zamkniętej pętli o falistym kształcie.

Z założenia tego typu obiekty przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i użytkowników w różnym wieku: tak dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich. Pumptracki są wykorzystywane również do jazdy na deskorolce, rolkach czy nawet hulajnogach. Jazda na tego typu torze odbywa się najczęściej z wykorzystaniem siły ciężkości i siły odśrodkowej.

Opracowanie powinno być gotowe do końca października, zaś rozbudowa skateparku miałaby ruszyć wiosną przyszłego roku. Pieniądze na ten cel miasto chce zabezpieczyć w budżecie 2019 roku.(s)