Avia gospodarzem turnieju

Znamy już skład półfinałowych rozgrywek o awans do I Iigi siatkówki mężczyzn, a także gospodarzy zawodów, które odbędą się od 5 do 7 kwietnia. Avia Świdnik, najlepsza drużyna sezonu zasadniczego w gr. 6, zorganizuje turniej u siebie, a rywalami świdniczan będą LUK Politechnika Lublin, która zajęła w naszej grupie drugie miejsce oraz MKS Andrychów i ZAKSA Strzelce Opolskie.


– Zrobiliśmy wszystko, by otrzymać prawo organizacji tego turnieju – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS Avia. – Pracowaliśmy nad tym od wielu tygodni, wyprzedzając nawet poczynania naszych zawodników w rywalizacji play – off. Ogromnie się cieszymy i już dziś nie możemy doczekać się tego wydarzenia. To wielka sprawa nie tylko dla nas, naszych kibiców, czy sponsorów, ale także całego środowiska siatkarskiego na Lubelszczyźnie.

Pozostałe dwa półfinałowe turnieje odbędą się w Wałbrzychu, gdzie zagrają miejscowa Aqua Zdrój oraz Chrobry Głogów, Orzeł Międzyrzecz i Trefl Lębork oraz w Białymstoku, gdzie rywalizować będzie tamtejszy BAS, Legia Warszawa, MOSiR Sieradz i Czarni Rząśnia.
Z każdego turnieju do finału awans wywalczą po dwie drużyny. BAS

Terminarz turnieju w Świdniku

5 kwietnia (piątek)
17:00: MKS Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie
19:00: LUK Politechnika Lublin – MKS Andrychów
6 kwietnia (sobota)
16:00: ZAKSA – MKS Andrychów
18:00: Avia – LUK Politechnika
7 kwietnia (niedziela)
15:00: LUK Politechnika – ZAKSA
17:00: MKS Andrychów – Avia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here