Avia nieznacznie gorsza od łęcznian

Piłkarze Avii w sobotnim sparingu w niczym nie ustępowali pierwszoligowcowi z Łęcznej

Piłkarze świdnickiej Avii, przygotowujący się do rundy rewanżowej III ligi rozegrali w sobotę drugi sparing. Podopieczni trenera Dominika Bednarczyka po zwycięstwie 2:0 z Granitem Bychawa, tym razem przegrali z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna 1:2.

Świdniczanie pokazali się jednak na tle wyżej notowanych rywali z dobrej strony. Do przerwy po golu Wojciecha Białka (trafiał także dwukrotnie w spotkaniu z Granitem) prowadzili nawet z pierwszoligowcem! Górnicy wyrównali w 60. minucie po golu Dariusza Jareckiego, a zwycięstwo zapewnili sobie 20 minut później – rzut karny wykorzystał Jurij Wereszczak.
W spotkaniu z zespołem z Łęcznej trener Bednarczyk kolejny raz miał okazję sprawdzić Patryka Boksińskiego z ŁKS Łagów. Z kolei Sławomir Nazaruk przyglądał się grze m.in. Przemysława Mizgały (Raków Częstochowa), Kamila Żylskiego (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Jurija Wereszczaka.
W kolejnym sparingu Avia zmierzy się 31 stycznia z Pilicą Białobrzegi.

Avia Świdnik – Górnik Łęczna 1:2 (1:0)

Avia – I połowa: Wójcicki – Boksiński, Jarzynka, Kołodziej, Barański – Maluga, Szymala, Orzędowski, zawodnik testowany, Nowak -Białek; II połowa: Piotrowski – Kazubski, Jarzynka (76 Wójcik), Czułowski, Starok – Wrzesiński, Szymala (70 Radziewicz), Prędota, zawodnik testowany (76 Różycki), Mroczek – Wołos.
Górnik – I połowa: Prusak – Pisarczuk, Kasperkiewicz, Pruchnik, Kosznik – Bonin, Makowski, Tymiński, Mizgała – Szysz, Żylski; II połowa: Rojek – Pisarczuk, zawodnik testowany, Wiech, Flis – Suchanek, Szewczyk, Sosnowski, Jarecki – Szerszeń, Wereszczak.
Bramki: 1:0 Białek 43, 1:1 Jarecki 58, 1:2 Wereszczak 80 z karnego.