Azart trzeci w Maratonach Kresowych

Drużyna kolarska Azart Peleton Chełm zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowych Maratonów Kresowych w Blu Maratonie. Cały cykl 15 wyścigów odbywał się w północno-wschodniej Polsce oraz na Litwie i Białorusi.

Niejednokrotnie startowali tam mocni zawodnicy z czołówki Litwy, Białorusi i Polski. Do klasyfikacji generalnej zaliczało się 8 najlepszych startów. Drużyna z Chełma na trasach wyścigów pokonała blisko 800 km. Katarzyna Błaszczak, skończyła sezon na 2 miejscu open wśród kobiet, a trzech mężczyzn było w pierwszej 11 klasyfikacji końcowej. Wszyscy z nich zakończyli też ściganie na drugich miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Trzecie miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej jest największym osiągnięciem w 8-letniej historii startów chełmskich kolarzy w Maratonach Kresowych.

Na sukces zapracowali: Katarzyna Błaszczak, Janusz Wolanin, Krzysztof Grajczyk, Adam Chachaj, Wiesław Pawluk i Wiesław Wójtowicz. Na dystansie półmaratonu w klasyfikacji generalnej ścigał się Wiesław Kociuba, który zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Daniel Adamczuk zakończył wyścigi na 8 miejscu w swojej kategorii, a Patryk Wolanin na miejscu 9. (kg)