Barcelona w zasięgu ręki

Bilety już można kupić. Ich ceny zaczynają się od 199 zł. Pierwsze loty do stolicy Katalonii zostały zaplanowane na koniec grudnia. Z połączenia będzie można korzystać dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele.
W minioną środę linie lotnicze Small Planet ogłosiły nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Od 29 grudnia 2016 roku z Lublina będzie można polecieć do Hiszpanii.
– Krok po kroku rozwijamy i modyfikujemy siatkę połączeń z Lublina, bazując na sygnałach, które otrzymujemy od naszych pasażerów i biur podróży. Jestem przekonany, że nowe połączenie do stolicy Katalonii spotka się z zainteresowaniem osób, dla których Barcelona będzie celem turystycznym i biznesowym – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.
Połączenie obsługiwane będzie przez samolot Airbus A320. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu. Linie lotnicze Small Planet nie są debiutantem na lubelskim lotnisku. Przewoźnik obsługuje w tej chwili wakacyjne połączenie do Burgas.
– Bardzo cieszymy się ze współpracy z Portem Lotniczym Lublin oraz z możliwością wspólnego rozwoju siatki połączeń. Uważamy, że nowe połączenie, obsługiwane komfortowymi samolotami, wyposażonymi w nowe fotele marki Recaro oraz system rozrywki pokładowej, będzie docenione przez pasażerów – mówi Jarosław Jeschke, dupertor generalny CEO Small Planet sp z o.o. – Jest to pierwsze połączenie Small Planet Airlines dostępne w 3 klasach rezerwacyjnych, w tym w klasie premium, oferującej najwyższą jakość obsługi, porównywalną z klasą biznes u przewoźników tradycyjnych
Bilety już można rezerwować przez stronę internetową przewoźnika: www.smallplanet.aero, stronę internetową Portu Lotniczego Lublin: www.airport.lublin.pl lub w biurach podróży.
Jesienią świdnickie lotnisko czeka więcej zmian. 30 października z podlubelskiego portu po raz ostatni wystartuje do Frankfurtu samolot w barwach Luthansy. Przewoźnik zdecydował o zawieszeniu połączeń ze względu na zbyt małą liczbę pasażerów. Przedstawiciele portu tłumaczyli, że prowadzą negocjacje z innymi przewoźnikami, którzy mogliby latać na tej trasie z Lublina.

Coraz głośniej mówi się również o połączeniu z Ukrainą. Z informacji portalu pasazer.com wynika, że loty do miasta Równe mogłyby się rozpocząć już jesienią. Samoloty miałyby odlatywać na Ukrainę dwa razy w tygodniu. Na razie jednak przedstawiciele lotniska nie potwierdzili oficjalnie tej informacji. (kal)

Barcelona w czwartek i niedzielę

Od 29 grudnia loty z Lublina do Barcelony będą się odbywały w czwartki i w niedzielę. Samolot wystartuje w czwartek z Lublina o 16:30 i dotrze do Barcelony o 19.25. Powrót tego samego dnia jest planowany na 20.15 z lądowaniem w Lublinie o 23.10. Z kolei w niedziele samoloty do stolicy Hiszpanii wystartują o 17.30 i będą na miejscu o 20.25. W drogę powrotną zabiorą pasażerów o 21.15. W Lublinie wylądują 10 minut po północy.