Będą ulgi dla przedsiębiorców

Pożyczka na rozwój turystyki, pożyczka antyinflacyjna oraz inne formy wsparcia przedsiębiorców były tematami ubiegłotygodniowego spotkania burmistrza Wiesława Muszyńskiego z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu i Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Włodawscy przedsiębiorcy wciąż zmagają się ze skutkami obostrzeń związanych z pandemią i kryzysem na granicy – mówi Wiesław Muszyński. – Włodawa była jednym z pierwszych samorządów w regionie, gdzie wprowadzone zostały różnego rodzaju zwolnienia i ulgi dla przedsiębiorców. Nie chcemy jednak na tym poprzestać. W trakcie spotkania z ekspertami z Agencji Rozwoju Przemysłu i Banku Gospodarstwa Krajowego dyskutowaliśmy o kolejnych formach wsparcia dla właścicieli firm. W najbliższym czasie przygotujemy konkretne propozycje – dodaje burmistrz.

Przedsiębiorcy już teraz mogą ubiegać się o wsparcie z Agencji Rozwoju Przemysłu, która oferuje pożyczkę antyinflacyjną. Ma ona łagodzić negatywne skutki wzrostu cen i może zostać przeznaczona na finansowanie bieżącej działalności. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na pożyczkę w wysokości nawet do 10 mln zł. Z kolei Bank Gospodarstwa Krajowego oferuje pożyczki dla branży turystycznej na rozwój działalności oraz rozbudowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej. W najbliższym czasie zaplanowano spotkania informacyjne, ma których przedsiębiorcy będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące konkretnych form wsparcia. O ich terminach włodawski ratusz będzie informował na bieżąco. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here