Będą zbierać na leczenie Kuby

W niedzielę (31 lipca) na stadionie w Dubecznie odbędzie się festyn charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Kuby Dywańskiego, chłopczyka chorego m.in. na zespół Westa, wzmożone napięcie mięśniowe oraz opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Lepsza Przyszłość Gminy Hańsk”. W programie imprezy znalazły się m.in. licytacje charytatywne oraz kiermasz książek, z których cały dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Kubusia z Hańska Pierwszego. Oprócz tego będą występy artystyczne, stoiska z rękodziełem, stoiska gastronomiczne, napoje chłodzące i strefa zabaw dla najmłodszych.
Dramat Kuby Dywańskiego rozpoczął się już przy porodzie. Chłopiec miał zaburzenia oddychania i trafił na oddział intensywnej terapii zaraz po urodzeniu. Okazało się, że przyszedł na świat z cechami zamartwicy, a dalsza diagnostyka wykazała zespół Westa, wzmożone napięcie mięśniowe oraz opóźnienia etapów rozwoju fizjologicznego. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here