Będzie więcej pierwszaków

Lubelski Ratusz podsumował rekrutację do pierwszych klas miejskich podstawówek. W porównaniu do poprzedniego roku rodzice zapisali do nich o 222 dzieci więcej, a to oznacza, 9-10 oddziałów więcej w skali całego miasta. Ponad 76 procent dzieci trafiło do szkół w swoich obwodach.


– Łącznie do klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto aktualnie zapisanych jest 3244 dzieci, w stosunku do 3022 uczniów uczęszczających do klas pierwszych w roku obecnym. Lubelskie podstawówki przyjęły 2487 dzieci zapisane zgodnie z obwodem i 757 z innych rejonów, których rodzice wybrali szkoły poza obwodem zamieszkania – informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego UM Lublin.

Tegoroczna rekrutacja, podobnie jak w latach poprzednich, składała się z trzech etapów. Pierwszym były zgłoszenia dla dzieci zamieszkujących w obwodzie danej placówki, drugim otwarta rekrutacja dla tych rodziców, którzy chcieli posłać swoje dzieci do innej podstawówki. Zwieńczeniem całego procesu była rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca, które pozostały w części szkół.

– W przypadku naszej szkoły dodatkowy nabór odbył się tylko do klasy I sportowej pływackiej, gdzie przyjęto 5 uczniów. W roku szkolnym 2022/23 będą dwie klasy pierwsze ogólne, liczące po 24 uczniów każda i jedna klasa pierwsza sportowa pływacka licząca 21 uczniów. Razem przyjęto 69 uczniów – mówi Barbara Niewiadomska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze.

Okazuje się, że w przypadku części szkół na spóźnialskich rodziców czekają jeszcze pojedyncze wolne miejsca. Zainteresowane osoby powinny się kontaktować bezpośrednio z wybraną szkołą.

– Rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych trwała do 12 maja. W tym czasie dopisało się 3 uczniów. Ogółem mamy zapisanych 63 uczniów. Nadal mamy 6 wolnych miejsc – usłyszeliśmy w sekretariacie SP nr 7 z ul. Plażowej.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here