Białowicz jednak na wypowiedzeniu

Krzysztof Białowicz nie będzie dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Co prawda nadal pełni tę funkcję, ale 30 kwietnia br. dostał wypowiedzenie umowy o pracę. Do połowy czerwca ma dać odpowiedź czy przyjmie nowe warunki pracy.

Przed tygodniem informowaliśmy, że wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik odwołała Krzysztofa Białowicza ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wręczając mu trzymiesięczne wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy.

Taką informację dostaliśmy od jednego z naszych czytelników, 30 kwietnia po południu i chcieliśmy ją potwierdzić w magistracie. Następnego dnia, mimo że urząd nie pracował, wysłaliśmy do Biura Prasowego drogą elektroniczną pytanie w sprawie rzekomego odwołania Białowicza z funkcji dyrektora. Urzędnicy w trakcie „majówki” nie wysłali w tej sprawie jednak żadnego e-maila, bo zapewne uznali, że w dni wolne od pracy nie mają obowiązku odpowiadać dziennikarzom na pytania. Według nich natomiast wszystko jest w porządku, gdy w porze obiadowej, w niedzielę, ściągają dziennikarzy na konferencję prasową do urzędu… Próbowaliśmy się też dodzwonić do samego Krzysztofa Białowicza, ale nie odbierał telefonu. Później przyznał, że takie połączenie z redakcji miał.

Ostatecznie dyrektor Białowicz, jak wyjaśnia Biuro Prasowe, w czwartek 30 kwietnia dostał…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 11.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.