Biblioteka pełna kwiatów…

Poniedziałkowe popołudnie (28 stycznia) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie było bardzo kreatywne i twórcze. Za nami fantastyczne warsztaty z foamiranu, czyli tworzenia subtelnych kwiatów z delikatnej pianki.

Na spotkaniu uczestnicy zapoznali z innowacyjnym materiałem, jakim jest pianka foamiran. Poznali jej możliwości, techniki modelowania i samodzielnie wykonali kwiat „irys” oraz jajko „z czubkiem”. Wszystko to oczywiście pod fachowym okiem prowadzącej spotkanie Małgorzaty Leszczyńskiej.

Foamiran to niezwykle cienka pianka, w dotyku miękka przypominająca zamsz czy aksamit. Pod wpływem ciepła rozciąga się i daje modelować zachowując nowy kształt. To dość nowy materiał ale już podbił rynek rękodzieła. Niewątpliwą jego zaletą jest szeroka paleta kolorystyczna i to, że można go dowolnie kolorować suchymi pastelami, farbami, tuszami. Wszechstronność wykorzystania daje duże możliwości wykorzystania.

Spotkanie przebiegło w przesympatycznej atmosferze. Panie, jak zawsze, sprawiły się na medal. Warsztaty były bardzo wciągające, każdy kwiatek był inny i niepowtarzalny.

Warsztaty zorganizował Klub Kobiet Aktywnych oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie. (-)