Bieg Tropem Wilczym

W Chełmie odbyła się kolejna edycja Biegu Tropem Wilczym. Imprezie patronowała europoseł Beata Mazurek, a jej organizatorem było Chełmskie Towarzystwo Samorządowe. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach, 1 963 m i 5 600 m.

W biegu na krótszym dystansie po emocjonującym finiszu zwyciężył Norbert Niedźwiecki z Cycowa, reprezentujący ZSCKR Okszów. Jego czas to 5:47. Drugie miejsce ze stratą jednej sekundy do zwycięzcy zajął Dawid Jaruga z Rejowca Fabrycznego. Osiem sekund później, jako trzeci, na mecie zameldował się Patryk Błaszczuk z Sawina.

Czwarte miejsce zajął Jakub Żeliszczak z Romanowa (ZSCKR Siennica Różana) – 6:09, piąte Igor Kot z Wierzbicy (ZSCKR Okszów) – 6:10, a szóste Bartłomiej Gilewicz z Dubienki (ZSCKR Okszów) – 6:17. Wśród pań najszybsza była Monika Kosz z Pawłowa – 6:19, drugie miejsce zajęła Julia Weremczuk ze Stawu (Agros Chełm) – 6:34, a trzecie 14-letnia Natalia Kokłowska z Chełma – 7:11.

Bieg główny na dystansie 5 600 m zakończył się wygraną Łukasza Nestorowicza ze Stańkowa – 18:36. Drugie miejsce zajął Konrad Koguciuk z Chełma – 19:13, trzeci był Adam Mitura z Zakalewa – 19:57, czwarty – Dawid Malinowski z Braciejowej – 20:23, piąty – Piotr Leśniak z Chełma – 21:28, a szósty Ireneusz Czyżewski z Bezka – 21:37. W rywalizacji pań pierwsze miejsce zajęła Monika Kanclerz-Mazurczuk z Wólki Czułczyckiej – 26:44, druga była Anna Baranowska z Chełma – 27:41, a trzecia Katarzyna Maciejewska-Litwin z Chełmskiej Grupy Triathlonu – 28:42. (r)