Biznes się robi w Lublinie

Nagrodę Forbsa dla „Miasta Przyjaznego dla Biznesu” prezydent Krzysztof Żuk odebrał podczas Europejskiego Forum Samorządności w Poznaniu

Po Krakowie i Wrocławiu Lublin jest najbardziej przyjaznym dla biznesu miastem w kategorii aglomeracji powyżej 300 tys. mieszkańców. Tak wynika z zaprezentowanego właśnie dorocznego rankingu Magazynu Forbes.

Ogłoszenie wyników rankingu „Miasta Przyjazne dla Biznesu” miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Poznaniu podczas Europejskiego Forum Samorządności. O miejscu w zestawieniu danej gminy decydował procentowy przyrost na jej terenie, rok do roku, podmiotów prowadzących aktywną działalność gospodarczą (różnica między liczbą nowo zarejestrowanych firm, a firm zawieszonych i wykreślonych z rejestrów).

W kategorii miast do 300 tys. mieszkańców na trzecim miejscu znalazł się Lublin, gdzie w 2020 r. w porównaniu do roku 2019, liczba zarejestrowanych w REGON aktywnych przedsiębiorstw wzrosła o 4,1%. Nasze miasto ustąpiło miejsca tylko Krakowowi i Wrocławiowi, a wyprzedziło nie tylko stolicę, ale również tak prężnie rozwijające się metropolie jak Poznań, czy Gdańsk. – Lublin przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej gospodarczej historii. Nasze miasto to nowoczesny, wyspecjalizowany w wielu branżach gospodarczy ekosystem.

Jego filarami są innowacyjność, potencjał i kwalifikacje kapitału ludzkiego, wysoka jakość życia oraz dobre otoczenie do prowadzenia biznesu, a przy tym inteligentny rozwój zgodny z koncepcją smart city. Od lat z sukcesem realizujemy strategię, której podstawą jest tworzenie jak najlepszych warunków dla działalności gospodarczej w mieście i przyciąganie do Lublina nowych inwestorów. Wyróżnienie w prestiżowym rankingu Magazynu Forbes potwierdza, że Lublin jest przyjaznym środowiskiem do budowy i rozwoju przedsiębiorczości, a lata naszej intensywnej pracy przynoszą wymierne efekty – komentuje wyniki rankingu Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Forbes to jeden z najważniejszych magazynów biznesowo-gospodarczych na świecie. Jego polska edycja ukazuje się od 2004 roku, a ranking „Miast Przyjaznych dla Biznesu” ukazuje się od 2007 roku.

Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here