Bogdanka Arka z kompletem punktów

Bogdanka Arka Chełm – BAS Białystok 3:0 (25-15, 31-29, 25-20)

Grający ostatnio w kratkę chełmscy siatkarze tym razem nie zawiedli. W sobotnim meczu 17. kolejki 1. Tauron Ligi Siatkarzy biało-zieloni przed własną publicznością pokonali w trzech setach BASa  Białystok. Było to 12. zwycięstwo podopiecznych Bartłomieja Rebzdy w ligowych rozgrywkach, które pozwoliło umocnić się chełmianom na trzecim miejscu w tabeli.

W ostatnich tygodniach Bogdanka Arka grała ze zmiennym szczęściem, a na początku tego tygodnia sprawiła kibicom przykrą niespodziankę przegrywając na wyjeździe w 1/8 Pucharu Polski z II-ligowymi Aniołami Toruń 3:1. W sobotę nasi siatkarze zrehabilitowali się za tę wpadkę pokonując w ligowym meczu we własnej hali groźnego BASa Białystok 3:0. Przyjezdni tylko w drugim secie stawili naszym twardy opór ulegając po emocjonującej końcówce 31:29. W najbliższej kolejce, 20 stycznia, chełmianie powinni poprawić swój dorobek o kolejne trzy punkty. Nasza drużyna gra co prawda na wyjeździe, ale jej przeciwnikiem jest drużyna z dolnej połówki tabeli PSG KPS Siedlce.

Po 17 kolejkach 1. Tauron Ligi na czele rozgrywek z 44 punktami jest MKS Będzin, wyprzedzając o dwa oczka Avię Świdnik, która rozegrała o jeden mecz więcej i o pięć Bogdankę Arkę. (rd)