Bohaterowie z powołania

Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego we Włodawie nie pozostali głusi na apele lekarzy i w czasie wakacji oddali honorowo ponad 11 litrów krwi.

Wakacje są szczególnie trudnym okresem, jeżeli chodzi o honorowe oddawanie krwi. Ze statystyk wynika, że zwiększa się liczba wypadków przy zmniejszeniu liczby dawców, którzy korzystają z urlopów i odpoczynku. – W tym trudnym dla honorowego krwiodawstwa okresie RCKiK w Lublinie apelowało o pomoc – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie.

– Dla funkcjonariuszy i pracowników naszej jednostki oddawanie krwi to możliwość realnej pomocy drugiemu człowiekowi oraz ogromna satysfakcja i zaszczyt. Zgodnie z dekalogiem honorowego krwiodawcy, każdy krwiodawca to bohater z wyboru, a mundurowy krwiodawca to bohater z powołania. Zakład Karny we Włodawie od wielu lat promuje i wspiera ideę honorowego oddawania krwi i pomagania ratowania ludzkiego życia, uczestnicząc tym samym w akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwosciPomaga. (bm)