Boisko Wysokich Lotów wreszcie wystartuje

Szkolna społeczność z niecierpliwością czeka na modernizację boiska i realizację kolejnych etapów sportowego projektu

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął ciągnące się od lipca postępowanie przetargowe na modernizację boiska do piłki nożnej na terenie Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Lotniczej.

Ratusz wybrał ofertę firmy Solid-Stet ze Szczecina, która zaoferowała swoje usługi za nieco ponad 435 tys. zł. To była najtańsza z pięciu złożonych ofert i zarazem jedyna, która mieściła się w kosztorysie założonym przez urzędników. Ten opiewał na niespełna 519 tys. zł, tak więc miastu udało się ostatecznie nieco oszczędzić.

Warto przypomnieć, że inwestycja ta od dawna ma „pod górkę”. Do realizacji został wybrana w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego jeszcze w 2018 roku. Ze względu wysoki koszt została podzielona na etapy, a przetarg na realizację pierwszego – obejmujący rewitalizację samego boiska do piłki nożnej – został ogłoszony dopiero na początku roku. I nawet został rozstrzygnięty, ale zamiast podpisania umowy z wybranym wykonawcą, cała procedura została unieważniona na skutek błędu urzędników – jeden z przegranych oferentów wykazał, że rzeczywista powierzchnia boiska jest znacznie mniejsza niż ta wskazana w dokumentacji.

– To mogło spowodować ustalenie przez wykonawców innych cen ofertowych, niż gdyby wykonawcy posiadali wiedzę o rzeczywistych wymiarach boiska – przyznał Urząd Miasta i w maju unieważnił postępowanie.

Tym razem z podpisaniem umowy na realizację nie powinno być żadnych problemów, a inwestycja ma być gotowa w ciągu trzech miesięcy od jej zawarcia. Szkolna społeczność z niecierpliwością czeka na realizację kolejnych etapów projektu – budowę ogrodzenia o wysokości 4 metrów wokół boiska do piłki nożnej wraz z postawieniem piłkochwytów, renowację nawierzchni boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni i przebudowę skoczni w dal. W projekcie przyszłorocznego budżetu na Boisko Wysokich Lotów zapisano 579 tys. zł, więc po rozliczeniu się z firmą Solid-Stet zostanie jeszcze ok. 144 tys. zł.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here