Brawa dla podopiecznych trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców!

Z udziałem 256 zawodniczek i zawodników z 18 klubów odbyły się w Lublinie zawody Pucharu Polski w koluchstylu. W imprezie świetnie spisali się reprezentanci lubelskiego Sokoła, najczęściej i najliczniej zajmując miejsca na podium!


Na 17 rozegranych kategorii wagowych w grupie dzieci i młodziczek lublinianki zwyciężyły aż w 16.! W rywalizacji chłopców (dzieci i młodzicy) na 22 kategorie wagowe lublinianie byli najlepsi aż 18 razy. Dziewczęta i chłopcy reprezentujący Sokoła to w zdecydowanej większości uczniowie klas profilowanych i sportowej (zapasy), funkcjonujących przy SP nr 20 w Lublinie.
W grupie juniorów na 10 rozegranych kategorii podopieczni trenerów Rafała i Krzysztofa Boryców wygrywali czterokrotnie. Łącznie zdobyli aż 14 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Klaudia Michalak, Piotr Pytka, Adam Zawadzki i Paweł Puacz.
Równie udany start w pucharowych zawodach zanotowali seniorzy i seniorki Sokoła, wygrywając łączną klasyfikację imprezy z potęgą koluchstylu nie tylko w Polsce, ale i na świecie – zawodnikami KS Sumo Koluch Białystok.
– Warto zaznaczyć, że w imprezie po raz pierwszy wystartowali podopieczni Roberta Ciechońskiego z SP Tomaszowice, którzy w grupie dzieci i młodzików zdobyli łącznie 16 medali (w tym dwa złote). Udany występ zanotowali również podopieczni Aleksandra Wiśniewskiego
z SP 26 w Lublinie, którzy wywalczyli trzy medale – podkreśla Krzysztof Boryc, główny organizator zawodów, zarazem jeden z trenerów Sokoła Lublin.
Wszyscy zawodnicy zajmujący miejsca na podium otrzymali medale, dyplomy, statuetki lub puchary oraz upominki. Impreza, nad którą medialny patronat sprarował „Nowy Tydzień”, mogła odbyć się dzięki wsparciu: Gminy Lublin, Województwa Lubelskiego oraz marszałka Sławomira Sosnowskiego i wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka, DomLublin, APUS, hipermarketu Auchan, Wojciecha Malinowskiego, Rady Rodziców przy SP 20 w Lublinie i Małgorzaty Stacharskiej, dyrektor SP 52 w Lublinie. MAG

Zwycięzcy wśród seniorek i seniorów oraz medaliści z Lublina:

seniorki
58 kg: Magdalena Chruściel (Sorga Zamość)
65 kg: Oktawia Skraińska (Sokół Lublin)
74 kg: Julia Łodzińska (Sumo Koluch Białystok), 2. Beata Zawadzka, 3. Ewelina Bieńkowska (Sokół)
+74 kg: Jagoda Mazurek (Sokół)
seniorzy
67 kg: Paweł Wojciechowski (UKS Zdrowy Targówek), 3. Adam Zawadzki (Sokół)
74 kg: Bartłomiej Szymański (Sokół)
82 kg: Andrzej Jędrzejewski (Tarn. Góry), 3. Paweł Puacz (Sokół)
91 kg: Piotr Szpinda, 3. Robert Wołkowicz (obaj Sokół)
109 kg: Paweł Zimnoch (Sumo Koluch Białystok), 3. Rafał Kozieł (Sokół)
+109 kg: Edward Koluch – KS Sumo Koluch Białystok, 2. Jakub Jemielniak, 3. Alan Borhashvili (obaj Sokół)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here