Britenet stawia na Lublin

Podczas eventu z okazji otwarcia nowej siedziby firmy gościli m.in. przedstawiciele władz miasta i współpracującego z nią UMCS-u

Britenet, spółka działająca na polskim i zagranicznym rynku IT, otworzyła swoje nowe biuro w Lublinie. W biurowcu przy ul. Wojciechowskiej 9a jej pracownicy i klienci mają teraz do dyspozycji trzy piętra i 2800 mkw powierzchni.


Britenet jest obecny w Lublinie od 2008 roku. Dotąd jej lubelskie oddziały działały przy ul. Morwowej i Hamleta. Od 5 lipca funkcjonują w nowej siedzibie przy ul. Wojciechowskiej 9a – największej w historii firmy. W nowym biurze, zajmującym trzy piętra i 2800 mkw powierzchni, znajdują się m.in. chilloutroomy, game roomy, przestronne sale konferencyjne, open space, rotacyjne hot deski, coffee pointy i wyciszone miejsca do rozmów. Wszystko w nowoczesnej aranżacji z artystycznymi muralami autorstwa Dawida Ryskiego, Eliasza Goli i Daniela Jarosza i witającą gości na wejściu dwumetrową figurą BriteMana – symbolicznego bohatera IT.

– Przez blisko 16 lat działania firmy wiele się zmieniło. Rozwijamy się, realizujemy cele strategiczne, jesteśmy w coraz większej liczbie lokalizacji w Polsce, otwieramy zagraniczne oddziały, ale nie zapominamy przy tym o naszych początkach i o miejscach, w których jesteśmy od wielu lat. Jednym z nich jest właśnie Lublin, w którym działamy od 2008 roku – mówi Michał Borny, CEO Britenet w Lublinie, podkreślając, że nowa siedziba to nie tylko korzyści dla obecnych pracowników, ale i dla nowych, bo Britenet cały czas rekrutuje m.in. w technologiach Java, PHP, .NET, Frontend, a w lubelskim biurze zatrudnienie może znaleźć nawet 400 osób.

Britenet funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 doświadczonych specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Britenet posiada dziś oddziały w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Białymstoku, Katowicach, Łodzi i Gdańsku, szykuje się też do otwarć we Wrocławiu i Krakowie. W Lublinie firma jest obecna od 2008 roku i właśnie u nas ulokowała swoje departamenty administracyjno-biurowe i kadrowe obsługujące biura w całej Polsce.
– Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście i wybraliście Lublin. Życzę Britenet wielu sukcesów, które przyczyniają się także do rozwoju naszego miasta – mówił podczas otwarcia nowej siedziby spółki, Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Opr. RB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here