Bronowice i Lublin pożegnały Witolda Wolińskiego

Śp. Witold Woliński spoczął na cmentarzu przy ul. Lipowej

W nocy z wtorku na środę, w wieku 78 lat, zmarł Witold Woliński, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrali MAK DOM HOLDING SA i prezes lubelskiego oddziału tej firmy. – Był wybitną postacią lubelskiego życia publicznego, osobą pełną energii, pasji i dobrej woli, która uczyniła ogromnie wiele dla całego środowiska i mieszkańców województwa, Lublina i ukochanej dzielnicy Bronowice – wspomina Witolda Wolińskiego, Andrzej Szyszko, prezes Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Bronowice.


Witold Woliński od ponad 60 laty związany był z budownictwem. Pracę zawodową rozpoczynał jako majster, następnie był kierownikiem wielu inwestycji, architektem powiatowym w Kraśniku, dyrektorem do spraw technicznych i produkcji w Puławskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego, dyrektorem lubelskiego Oddziału Budimexu, a od 2000 roku do ostatnich dni swojego życia szefował lubelskiemu oddziałowi MAK DOM HOLDING SA. Od lat angażował się w życie społeczne miasta i województwa.

– Był głównym inicjatorem, architektem i doradcą do spraw rozwoju w Społecznym Komitecie Mieszkańców Lublina, czego efektami są powstałe osiedla przy ulicy Wrońskiej „Słoneczne Ogrody ”, Centrum Sportu i Rekreacji z krytą pływalnią przy ulicy Łabędziej 4 oraz VI Komisariatu Policji w Lublinie. W ubiegłym roku był głównym orędownikiem budowy i poświęcenia Pomnika Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy Drodze Męczenników Majdanka 22-24 – mówi Andrzej Szyszko.

– W latach 2016-2021 Witold Woliński wydatnie wspierał wszystkie wydarzenia patriotyczno-kulturalnych jakie odbywały się w naszej dzielnicy. Upowszechniał w społecznej świadomości potrzebę dialogu, pamięci o wspólnej historii i znaczenia wspólnych wyzwań dotyczących teraźniejszości i przyszłości.

Za swoją aktywną działalność zawodową i społeczną Witold Woliński został odznaczony w 2005 r. Srebrnym, w 2018 r. Złotym Krzyżem Zasługi, a przed dwoma miesiącami Złotym Medalem za Długoletnią Służbę nadanymi przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. – Żegnamy dziś wspaniałego człowieka, męża, ojca i dziadka, żarliwego patriotę. Zasłużonego dla województwa lubelskiego i Miasta Lublina budowniczego, który poświęcił swoje całe życie innym. Wdzięczni mieszkańcy województwa lubelskiego i miasta Lublina nigdy nie zapomną jego poświęcenia pracy i dorobku – mówił Andrzej Szyszko podczas sobotnich uroczystości pogrzebowych, które odbyły się w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka na Poczekajce.

Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina bliskim zmarłego, żonie Mariannie, córce Katarzynie, synowi Jackowi z żoną i wnukom: Kai, Dawidowi, Bartkowi składa wyrazy głębokiego współczucia. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here