Być jak Skłodowska

Szkoła Podstawowa w Stołpiu wygrała ogólnopolski konkurs. Dzięki pieniądzom otrzymanym w ramach nagrody wyremontowano i doposażono pracownie fizyczno-chemiczną.

(7 listopada) Z okazji Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Stołpiu odbył się Gminny Festiwal Nauki „Być jak Skłodowska”. Na organizację wydarzenia pozwolił grand pieniężny przyznany za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Wzmocnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Energetyczne, który placówka przeznaczyła na remont i zakup nowego wyposażenia pracowni fizyczno-chemicznej.

W ramach festiwalu urządzono grę terenową z wykorzystaniem różnego rodzaju technologii. W planach jest także szereg spotkań ze Stowarzyszeniem „Tradycja” z Janowa, Państwową Strażą Pożarną, specjalistą radiologiem i dietetykiem. Koordynatorkami projektu byli: Marzena Mazurek-Dymczyk, Magdalena Laskowska i Agnieszka Brzyszko.

W czasie obchodów Dnia Patrona odbył się również gminny konkurs plastyczny, w którego komisji zasiedli: plastyk Teresa Chomik-Kazarian i dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm Ryszard Mielniczuk. Honorowy patronat nad uroczystościami objął wójt Wiesław Kociuba. (opr. sr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here