Była dla uczniów drogowskazem

Społeczność VII LO i XXIX LO pożegnała swoją nauczycielkę i koleżankę podczas sobotniej mszy świętej za duszę Zmarłej, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy ul. Narutowicza w Lublinie

W wielkim smutku i z żalem społeczność lubelskich liceów: VII LO im. Marii Konopnickiej z ul. Farbiarskiej oraz XXIX LO im. cc. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” z ul. Lipowej poinformowały w ubiegłym tygodniu o śmierci Ewy Niewiadomskiej, nauczycielki języka polskiego. W pierwszej ze szkół uczyła ponad 30 lat, w drugiej pracowała od 2019 roku. Miała 57 lat.

„Z bólem serca żegnamy Naszą Drogą Panią Profesor, Przyjaciółkę, Dobrego Człowieka, Wychowawcę – Panią Ewę Niewiadomską. Przez 30 lat pracowała z wielkim zaangażowaniem w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Lublinie.

Jako polonistka z niezwykłą charyzmą nauczała młodzież, przygotowywała do olimpiad, egzaminów maturalnych, konkursów przedmiotowych, inspirowała do wytężonej pracy.

Pamiętamy szczególnie, przygotowywane przez Nią w ramach Jej projektu Archeologia Pamięci, widowiska patriotyczne – nasycone wizualnie kolaże skojarzeń i obrazów, pełne odniesień do bliskiej nam rzeczywistości. Wielokrotnie podziwialiśmy Jej erudycję, zamiłowanie do literatury, historii i filmu, radosne wzruszenia z sukcesów uczniów, troskę o najsłabszych, zaangażowanie w życie naszej szkoły.

Żegnamy Panią Profesor Ewę Niewiadomską. Zostaje w nas ból i wdzięczna pamięć za serce, uśmiech, pracowitość i otwartość na drugiego człowieka.” – tak społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej pożegnała Ewę Niewiadomską na stronie internetowej szkoły.

Wiele ciepłych, wzruszających słów pod adresem Zmarłej popłynęło też na szkolnym Facebooku.

– Wyjątkowa osoba, wspaniały nauczyciel. Była dla nas uczniów drogowskazem, zarażała pasją do literatury i filmu. Zawsze dobrze wspominam. Wyrazy współczucia dla Bliskich. Bardzo smutno… – napisała Gosia Marchlewska, jedna z byłych uczennic. Kolejna z wychowanek Judyta Poleszak dodała: Nauczyciel, który zapada w pamięć na zawsze. Potrafiła przekazać wiedzę, ale również rozbawić do łez.

Pogrzeb Śp. Ewy Niewiadomskiej odbędzie się 12 czerwca o godz. 13 na cmentarzu parafialnym w Korczynie/k Krosna. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here